Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gustawa Morcinka
w Warszawie

Wydarzenia

Jasełka 2019

miniaturka jaselka-2019
Tradycyjnie już w Jedynce w okresie przedświątecznym mamy przyjemność przygotować się do Bożego Narodzenia uczestnicząc w jasełkach. Siostra Milenia Wilk, wraz z dziećmi z koła mis (...)

Spotkanie z dietetykiem

miniaturka spotkanie-z-dietetykiem
Dzieci z klasy 1a i 1b uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem na temat "Jakie soki i napoje są zdrowe? Jak przygotować zdrową wodę smakową?". Oprócz wiedzy na temat składni (...)

Wolontariat - kartki świąteczne

miniaturka wolontariat-kartki-swiateczne
W dniu 6 grudnia 2019 r. wolontariusze naszej szkoły wybrali się z wizytą do Przedszkola nr 33. Przeprowadzili warsztaty poświęcone wykonaniu kartek świątecznych. Podczas ich (...)

Bookcrossing w Jedynce

miniaturka bookcrossing-w-jedynce
„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA” Idea przedsięwzięcia nazywanego bookcrossingiem polega na bezpłatnej wymianie książek między czyte (...)

5 grudnia - Dzień Wolontariusza

miniaturka 5-grudnia-dzie-wolontariusza
Kolejny rok 5 grudnia upłynął pracowicie dla wolontariuszy – na przygotowaniu i segregowaniu zebranych darów. Przez ostatnie 2 tygodnie zbieraliśmy w szkole róż (...)

Mikołajki w 1b

miniaturka mikolajki-w-1b
Dla klasy 1b 6 grudnia to piękny i radosny dzień. Rozpoczął się udziałem w uroczystości rozpalenia lampek na szkolnej choince i śpiewaniem świątecznych piosenek. Bardzo duża grupa (...)

2b na lekcji w lesie

miniaturka 2b-na-lekcji-w-lesie
Dzieci z klasy 2b miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji. Na zajęcia wybraliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. Uczyliśmy się jak żyć w zgodzie z dzikimi zwie (...)

Uczniowie 2b na farmie dyń

uczniowie na farmie dyń 1
Niedługo Święta, a my jeszcze nie zdążyliśmy pochwalić się udziałem we wspaniałej jesiennej wycieczce. Udaliśmy się na farmę dyń, gdzie głaskaliśmy króliki, kozy i alpaki. D (...)

Dekoracje i stroiki na Festyn Bożonarodzeniowy

gotowe stroiki i ozdoby 16
W sobotę 30 listopada w szkole, mimo wolnego dnia, dużo się działo. Silna i zwarta grupa nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, pod wodzą Pań Wicedyrektor i Kierownika Świetlicy, pr (...)

Andrzejkowe wróżby

miniaturka andrzejkowe-wrozby
Klasa 3a przygotowała dla wszystkich klas młodszych andrzejkowe wróżby. Uczniowie 1b doskonale się bawili poznając swoją przyszłość - oczywiście traktując wróżby z pr (...)