Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gustawa Morcinka
w Warszawie

Prace uczniów

Galeria prac uczniów

 

Ilustracje do filmu

miniaturka ilustracje-do-filmu-moj-przyjaciel-ufik
Dzieci z klas pierwszych, korzystając z programu "Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą", obejrzały w Kinotece film "Mój przyjaciel Ufik". Po powrocie z kina uczniowie klasy 1 (...)

Książka klasy 1b

miniaturka ksiazka-klasy-1b
Podczas zajęć w MDK Muranów z cyklu "Jak powstaje książka" dzieci z klasy 1b przygotowały książkę zatytułowaną "Zebra w wielkim mieście".

Portrety Pani Dorotki na pożegnanie

portret Pani Dorotki 1
Podczas ostatnich zajęć w MDK Muranów dzieci z klasy 3b pożegnały się z panią Dorotą Szczocką, która przez trzy lata prowadziła wspaniałe cykle edukacyjne o sztuce i (...)

Prace inspirowane twórczością Paula Klee

praca inspirowana twórczością Paula Klee 1
Podczas zajęć w MDK Muranów, z cyklu "Kalejdoskop sztuki, czyli tworzymy jak wielcy mistrzowie", poświęconych twórczości Paula Klee, dzieci z klasy 3b wykonały prace (...)

Ilustracje do "Karolci"

ilustracja do lektury
Dzieci z klasy 3b wykonały piękne, kolorowe ilustracje do jednej z ulubionych dziecięcych lektur - "Karolci" Marii Kruger.

Ilustracje do Jeżycjady

ilustracja do książki
W ramach uczestnictwa w akcji czytelniczej Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom pod hasłem "Tu się czyta Jeżycjadę Małgorzaty Musierowicz" dzieci z klasy 3b wykonały piękne ilustrac (...)

Warszawa w obrazach Canaletto

praca inspirowana twórczością Canaletto 1
Podczas zajęć edukacyjnych z cyklu "Kalejdoskop sztuki, czyli tworzyć jak wielcy mistrzowie" dzieci z klasy 3b wykonały prace inspirowane wedutami mistrza Canaletto.

Martwa natura wg Caravaggio

martwa natura według Caravaggio 1
Podczas zajęć z cyklu "Kalejdoskop sztuki, czyli tworzyć jak wielcy mistrzowie", poświęconych tym razem twórczości Caravaggio, w których uczestniczyła w MDK Muran&oac (...)