Galeria zdjęć - rok szkolny 2016/2017
MDD - zajęcia 12.
publikacja: 2017-07-05 23:07:04
Obszar projektowy - Solidarność i wzajemna pomoc, temat - Wzajemna pomoc w trudnych sytuacjach. Zajęcia zostały zainicjowane przepięknym opowiadaniem *Wielkie zmiany w Królestwie*, po wysłuchaniu którego dzieci dyskutowały na temat różnych sytuacji życiowych, w których ludzie potrzebują pomocy. Zastanawialiśmy się też w jaki sposób można pomagać oraz poznawaliśmy przysłowia związane z pomaganiem. To były ostatnie zajęcia w tym roku, co dzieci przyjęły z wielkim żalem. Zakończyliśmy je pracą plastyczną.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 11.
publikacja: 2017-07-05 22:55:12
Obszar projektowy - Oszczędzanie i inwestowanie, temat - Oszczędzanie pieniędzy skłonił nas do rozważań czym jest oszczędzanie i czy oszczędzać można tylko pieniądze. Duże emocje wzbudziła dyskusja wywołana doświadczeniami dzieci na temat promocji w sklepach. Czy zawsze korzystanie z promocji jest oszczędnością? Zajęcia zostały zakończone stworzeniem w grupach pięknych plakatów konkursowych dotyczących oszczędzania.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 10.
publikacja: 2017-07-05 22:48:48
Obszar projektowy - Instytucje finansowe, temat - Konto osobiste był dla wielu dzieci okazją do pierwszego zetknięcia się z instytucją banku oraz zasadami jego funkcjonowania. Poznaliśmy pojęcia konta osobistego, bankomatu, karty bankomatowej, hasła i PIN, przelewu. Staraliśmy się też odpowiedzieć na niełatwe pytania co jest zaletą, a co wadą korzystania z konta osobistego.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 9.
publikacja: 2017-07-05 22:41:12
Obszar projektowy - Sklep, temat - Branże sklepowebył kontynuacją i wzbogaceniem poprzednich zajęć. Dzieci utrwaliły nazwy branż sklepowych, poznały też rodzaje sklepów rzadziej spotykanych lub występujących dawniej. Podczas zabawy ustaliły jakie towary kupuje się w różnych typach sklepów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 8.
publikacja: 2017-07-05 22:41:33
Obszar projektowy - Sklep, temat - Zakupy to temat bardzo bliski dzieciom, więc chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami, ale też dużą wiedzą na temat rodzajów sklepów i kategorii towarów, które najczęściej nabywają z rodzicami. Staraliśmy się też podczas dyskusji wybrać towary bardziej i mniej warte zakupu, co nie było łatwe:) Zajęcia zakończyliśmy w pracowni komputerowej wykonując rysunek *W sklepie*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 7.
publikacja: 2017-07-05 21:51:52
Obszar projektowy - Przedsiębiorstwo, temat - Zawody. Podczas zajęć zawody były odgadywane na podstawie zagadek, dzieci poznały też specyfikę różnych zawodów, uświadomiły sobie, że zdobycie zawodu wymaga czasu, nauki, posiadania określonych cech, umiejętności, zainteresowań. Wybrane zawody przedstawiały w formie scenek dramowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 6.
publikacja: 2017-07-04 21:02:02
Obszar projektowy - Gospodarstwo domowe, temat - Budżet domowy pozwolił dzieciom poznać pojęcia: wpływy, wydatki, budżet rodziny. Dzieliły się doświadczeniami domowymi i doszły do wniosku, że czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trudno jest odróżnić wydatki od wpływów, np. zakup nowego komputera dla mamy, która dzięki niemu pracuje czy kieszonkowe dziecka.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 5.
publikacja: 2017-07-04 20:49:56
Obszar projektowy - Gospodarstwo domowe, temat - Piramida wydatków był okazją do poznania pojęcia bankructwa, ale przede wszystkim skupiliśmy się na wydatkach koniecznych i mniej ważnych oraz rozsądnym planowaniu wydatków w rodzinie. Pracując w grupach stworzyliśmy (na wzór piramidy żywieniowej) piramidę wydatków.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 4.
publikacja: 2017-07-04 20:44:14
Obszar projektowy - Zarabianie pieniędzy, temat - Zawody i wynagrodzenie bardzo zaciekawił dzieci, które chętnie dzieliły się osobistymi doświadczeniami opowiadając o pracy rodziców, ale także poznały różne nietypowe, oryginalne zawody. Pracując w grupach wykonały plakaty zachęcające do wykonywania wybranego zawodu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 3.
publikacja: 2017-07-04 20:35:32
Obszar projektowy - Zarabianie pieniędzy, temat - Skąd się biorą pieniądze? Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd biorą się pieniądze w ich rodzinach poznając m. in. pojęcia: pensja, wynagrodzenie, premia, renta, emerytura oraz dyskutowały o tym na co pieniądze są wydawane. Szczególnie zaintrygował nas problem skąd dzieci mają pieniądze i na co je najczęściej przeznaczają:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 2.
publikacja: 2017-07-04 20:23:39
Obszar projektowy - Pieniądze, temat - Rodzaj zapłaty to kontynuacja poprzednich zajęć wzbogaconych nowymi pojęciami (płacidło, moneta, banknot, awers, rewers), dyskusje na temat wad i zalet wprowadzenia pieniędzy w znanej nam dziś postaci.


zobacz galerię zdjęć »»»»
MDD - zajęcia 1.
publikacja: 2017-07-04 20:10:29
Obszar projektowy - Pieniądze, temat - Historia pieniądza, wymiana barterowa. Dzieci dowiedziały się jak płacono za towary w dawnych czasach, jak wyglądały pierwsze pieniądze oraz jak zmieniały się na przestrzeni wieków. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wymiana barterowa - towar za towar.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych
publikacja: 2017-07-04 19:59:07
Obie klasy pierwsze zakończyły pierwszy etap realizacji projektu edukacyjnego *Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych*. Jesteśmy jedną z zaledwie trzech szkół z Warszawy (jedyną w Śródmieściu) biorących udział w tym ciekawym i ważnym ogólnopolskim projekcie Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni. W tym roku przeprowadzonych zostało 12 zajęć edukacyjnych z zakresu ośmiu kręgów tematycznych zwanych projektami: pieniądze, zarabianie pieniędzy, gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo, sklep, instytucje finansowe, oszczędzanie i inwestowanie, solidarność i wzajemna pomoc. Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażami z realizacji poszczególnych zajęć.


zobacz galerię zdjęć »»»»
impreza w świetlicy
publikacja: 2017-07-04 15:00:43
W środę 21 czerwca na szkolnym boisku odbyła się wspaniała uroczystość na zakończenie i podsumowanie pracy naszej szkolnej świetlicy. Impreza zatytułowana *Rok na wesoło* była okazją do zaprezentowania wielu umiejętności, które zdobyły dzieci klas młodszych podczas pobytu w szkole po lekcjach. Tańce, śpiew, recytacja i piękne prace plastyczne to plon całorocznej pracy wychowawców grup świetlicowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
zakończenie roku szkolnego
publikacja: 2017-06-27 20:36:40
W piątek 23 czerwca pożegnaliśmy w Jedynce kolejny rok szkolny. Przed nami zasłużone wakacje. Zobacz fotoreportaż z uroczystości dla klas młodszych i starszych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2c - przedstawienie w języku angielskim
publikacja: 2017-06-23 18:41:07
Klasa 2c, pod opieką p. Beaty Dobiasz, w ramach realizowanego programu autorskiego nauczania języka angielskiego, przygotowała przedstawienie *The ugly duckling* - oparte na baśni *Brzydkie kaczątko*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b - spotkanie z tatą ekspertem
publikacja: 2017-06-22 19:27:20
Dziś, na sam koniec roku szkolnego, klasę 1b odwiedził bardzo wyczekiwany gość - tata Michała. Pan Andrzej Chojnowski zaprezentował niezwykle ciekawe urządzenie - drukarkę 3D. Dzięki wizycie eksperta dzieci poznały zasady jej działania oraz różne niesamowite możliwości jej wykorzystania. Podczas spotkania drukarka wykonała klocek LEGO:) Czekamy na kolejne ciekawe spotkania z naszymi Rodzicami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
akademia przyszłości - certyfikaty
publikacja: 2017-06-21 17:10:53
Zakończyliśmy tegoroczną współpracę
z Akademią Przyszłości.
Będziemy ją kontynuować po wakacjach.
Szkołę i koordynatora, p. Magdalenę Kalinowską, uhonorowano certyfikatami.zobacz galerię zdjęć »»»»
2c i 2d w zielonej szkole
publikacja: 2017-06-13 18:00:36
Klasy 2c i 2d wyjechały na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Dzieci odwiedziły wiele ciekawych miejsc, podziwiały wspaniałe krajobrazy. Dodatkową atrakcją był nocleg w hotelu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1ab, 0 - wycieczka do Argo City
publikacja: 2017-06-06 18:48:39
Korzystając z pięknej pogody, obie klasy pierwsze i zerówka, wybrały się dziś na wycieczkę autokarową do Argo City. Uczestniczyły tam w *Olimpiadzie w Jarzynowie", jeździły wozem i na tyrolce, układały gigantyczne puzzle, szukały skarbów w kopalni złota oraz pokonywały leśny labirynt. Jeśli dodamy do tego pieczone kiełbaski, pamiątkowe zdjęcia i medale oraz moc wrażeń - dzień był bardzo udany.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1ab - spotkanie ze strażakiem i ratownikiem medycznym
publikacja: 2017-06-06 18:28:35
Obie klasy pierwsze spotkały się z Panem Marcinem - zawodowym strażakiem i ratownikiem medycznym. Podczas pełnych emocji zajęć poznały tajniki zawodu strażaka, jego strój i wyposażenie, a także zasady udzielania pierwszej pomocy. Każde dziecko mogło przymierzyć strażacki hełm.


zobacz galerię zdjęć »»»»
egzamin na kartę rowerową
publikacja: 2017-06-05 18:14:07
Uczniowie z klas starszych mają za sobą pierwszy ważny egzamin drogowy - zdobyli karty rowerowe podczas zajęć w miasteczku drogowym Straży Miejskiej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b w MDK Muranów
publikacja: 2017-05-27 14:41:52
Dzieci z klasy 1b po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziły MDK Muranów. Podczas kolejnego spotkania z cyklu *Baśń o bohaterach w kamień i spiż zaklętych, czyli całkiem ciekawe opowieści o zabytkach* Pani Dorota Szczocka wprowadziła nas w świat porcelany - białego złota. Poznaliśmy historię fabryki porcelany w Miśni oraz proces powstawania tej ozdoby królewskich stołów. Sami też zaprojektowaliśmy *porcelanowe* talerze, kolejny prezent na Dzień Matki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b - kwiatki na Dzień Matki
publikacja: 2017-05-25 20:21:30
Dzieci z 1b dziś przygotowywały się do jednego z najważniejszych świąt w roku - Dnia Matki. Dla swoich Mam zrobiły piękne kwiatki - bajkowe dmuchawce.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU ponownie w Muzeum Techniki
publikacja: 2017-05-23 20:36:26
Pierwszoklasiści z Klubu Kulturalnego Dzieciaka odwiedzili dziś ponownie Muzeum Techniki, któremu niestety grozi likwidacja. Uczestniczyli w zajęciach *Wynalazki*, podczas których odwiedzili wnętrze kopalni, poznali historię maszyn liczących i komputerów oraz dzieje telefonu. Wielką atrakcją okazały się telefony z tarczą do wybierania numerów, a także uliczne automaty telefoniczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej sesji zdjęciowej, tym razem w starym motocyklu. Ostatnim punktem programu był symulator lotów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b - projekt *Zdrowe nietrudne*
publikacja: 2017-05-22 19:36:03
Klasa 1b nadal realizuje program prozdrowotny *Zdrowe nietrudne*. W jego ramach trwa teraz projekt edukacyjny *Zdrowe zęby". Dzieci uczą się dbać o swoje zęby poprzez zdrowe odżywianie i właściwą higienę osobistą.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b - *Fizyczna karuzela*
publikacja: 2017-05-17 17:17:05
Klasa 1b uczestniczyła dziś w kolejnych bardzo ciekawych zajęciach z cyklu *Fizyczna karuzela*. Dzieci poznały kolejne *Zakręcone przedmioty*, z którymi spotykamy się w codziennym życiu. Od dziecięcego bączka po żyroskop, dzięki któremu działa autopilot w samolotach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
gra przestrzenna "Insurekcja kościuszkowska 1794"
publikacja: 2017-05-22 17:52:36
Rok 2017 został ogłoszony rokiem Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji uczniowie klasy VI wzięli udział w grze przestrzennej "Insurekcja kościuszkowska 1794". Odnajdywali ślady historii i rozwiązywali powierzone im zadania wędrując ulicami Warszawy.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Teatrze Wielkim - grupa II
publikacja: 2017-05-15 18:50:22
Również dzieci z klasy 1b, w ramach Klubu Kulturalnego Dzieciaka, odwiedziły Teatr Wielki, gdzie wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach - grze edukacyjnej "Poszukiwacze operowych dźwięków".


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Teatrze Wielkim - grupa I
publikacja: 2017-05-15 18:43:24
Dzieci z klasy 1a, w ramach Klubu Kulturalnego Dzieciaka, odwiedziły Teatr Wielki, gdzie wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach - grze edukacyjnej "Poszukiwacze operowych dźwięków".


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces pływaków
publikacja: 2017-04-27 17:31:14
W dniu 25 kwietnia w OSiR przy ul. Polnej
odbyły się międzyszkolne zawody w pływaniu.
Reprezentacja szkoły składała się
z ośmiu dziewcząt i ośmiu chłopców z klas III-VI,
po dwie osoby z każdego rocznika.
Startowali oni w konkurencji indywidualnej
- pływanie stylem grzbietowym i dowolnym
na dystansie 25 m dla klas III i IV
oraz 50 m dla klas V i VI.
Kolejną konkurencja była sztafeta drużynowa.
Odnieśliśmy duży sukces:
dziewczynki zdobyły trzecie miejsce,
a chłopcy drugie miejsce
wśród szkół śródmiejskich.
Gratulujemy!zobacz galerię zdjęć »»»»
festiwal piosenki
publikacja: 2017-04-25 17:24:08
Dziś odbył się w Jedynce festiwal piosenki. Impreza miała formułę przeglądu, a nie konkursu - zwycięzcami byli wszyscy - wykonawcy, którzy zaprezentowali swoje zainteresowania, pasje i talenty wokalne oraz widzowie, którzy świetnie się bawili. Usłyszeliśmy piosenki polskie i zagraniczne, śpiewane w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim, tureckim oraz afrykańskim kiluba. Śpiewali soliści, duety, tria, kwartety i duże zespoły, a utwór finałowy wykonała cała sala!


zobacz galerię zdjęć »»»»
akademia przyszłości - nasze asy programowania
publikacja: 2017-04-17 17:41:39
Nasi uczniowie, uczestnicy programu
Akademia Przyszłości
to Asy programowania!
Więcej informacji o Asach Programowania

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć film.zobacz galerię zdjęć »»»»
mazurki 2c
publikacja: 2017-04-13 18:52:14
Dzieci z klasy II c własnoręcznie przygotowywały wielkanocne mazurki. Powstały przepiękne, słodkie obrazy.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b - projekt *Zdrowe nietrudne*
publikacja: 2017-04-12 16:25:36
W ramach projektu prozdrowotnego *Zdrowe nietrudne* w klasie 1b odbyły się kolejne zajęcia. Tym razem przygotowaliśmy się wspólnie do Świąt Wielkanocnych. Wśród zapachu rzeżuchy i młodych listków fasolki rozwiązaliśmy bardzo ciekawe zadania. Ze styropianowych jajek powstały piękne kurczaczki i zajączki, które zabraliśmy do domu, by ozdobiły świąteczne stoły. Będziemy jeść tradycyjne, ale zdrowe potrawy przygotowane wspólnie z mamami i babciami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Muzeum Techniki
publikacja: 2017-04-11 17:19:49
Dzieci z klasy 1a i 1b, członkowie Klubu KAKADU, były dziś w Muzeum Techniki. Obejrzały część muzeum poświęconą starym pojazdom - rowerom, motocyklom i samochodom, a także maszyny grające oraz fotoplastikon - przodka dzisiejszego kina.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a - eksperymentuje
publikacja: 2017-04-09 15:27:28
W klasie 1a odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci badały właściwości powietrza.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a - zajęcia matematyczne
publikacja: 2017-04-09 15:20:45
Matematyka może być świetną zabawą i okazją do przyjacielskiej rywalizacji.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a w MDK Muranów
publikacja: 2017-04-09 15:16:27
Dzieci z klasy 1a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z cyklu *Baśń o bohaterach w kamień i spiż zaklętych* - tym razem poznając historię Ołtarza Wita Stwosza w Krakowie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
szkoła z misją
publikacja: 2017-04-05 12:30:48
Sukces koła misyjnego w akcji *Szkoła z misją*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a i 1b na wycieczce KAKADU
publikacja: 2017-04-09 15:09:34
Dziś, w ramach KAKADU - Klubu Kulturalnego Dzieciaka - dzieci z klas pierwszych, pod opieką pań Moniki Lenartowicz i Marioli Rynkowskiej, odwiedziły Muzeum Domków dla Lalek w PKiN. Obejrzały domki dla lalek z całego świata, z których najstarsze miały 200 lat. Zwiedziły też wystawę lalek w strojach regionalnych z różnych zakątków Ziemi. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując komódki do domków dla lalek.


zobacz galerię zdjęć »»»»
dzień marchewki w Jedynce
publikacja: 2017-04-09 14:54:14
4 kwietnia to Dzień Marchewki. W Jedynce, gdzie dbamy o zdrowe odżywianie, obchodziliśmy go hucznie, zdrowo i pomarańczowo! Odpowiednie stroje, świeżo wyciśnięte soki z marchwi, ciasta i muffiny marchewkowe, marchewka do chrupania....wszędzie zdrowa marchewka. I piękne plakaty w wykonaniu dzieci z klas młodszych:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b w Teatrze na Woli
publikacja: 2017-04-03 18:52:39
Dzięki zaangażowaniu Mamy Tary mieliśmy dziś okazję obejrzeć w Teatrze na Woli wspaniały spektakl *Szklana góra*. Przedstawienie, w wykonaniu Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej, odbyło się w ramach 37. Warszawskich Spotkań Teatralnych. Pełna przygód, czarów i zaskakujących zwrotów akcji historia przybliża znany motyw baśniowy we współczesnej wersji. Młodzi bohaterowie przekonają się, że dzięki współpracy i zgodzie można zdobyć każdy szczyt.


zobacz galerię zdjęć »»»»
gry planszowe dla klas II
publikacja: 2017-04-02 08:53:48
Rozgrywka finałowa turnieju gry w warcaby zorganizowanego przez p. Beatę Dobiasz w ramach zajęć pozalekcyjnych *Gry planszowe dla klas II* wyłoniła zwycięzców: Maciej Skarżyński IIc, Ignacy Rojek IId, Adam Pogorzelski II b oraz Ignacy Najbert II c. Gratulujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
30 marca - Światowy Dzień Muffina
publikacja: 2017-03-30 20:59:18
Pierwsze przepisy na te pyszności powstały w Anglii na przełomie X i XI wieku. Z początku były to przekąski niższych sfer, głownie służby, jednak w późniejszym czasie i arystokracja brytyjska uznała je jako znakomity dodatek do popołudniowej herbaty. U nas w Jedynce muffinki smakowite, kolorowe, pomysłowe. Zobacz muffinkowe cuda klas młodszych!


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b i nasze wiosenne ślimaczki
publikacja: 2017-03-30 20:53:12
Dzieci z klasy 1b, pod opieką praktykantek p. Oli i p. Sylwii, zrobiły piękne wiosenne ślimaki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2c - projekt *Zdrowie*
publikacja: 2017-03-28 19:20:45
W klasie 2c realizowany jest projekt edukacyjny *Zdrowie*. W roli eksperta odwiedziła nas mama Maćka, która jest lekarzem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy lekarzy. Poznaliśmy też receptę na zdrowie:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a - projekt *Przyroda dookoła nas*
publikacja: 2017-03-26 15:24:27
Klasa 2A, w ramach projektu *Przyroda dookoła nas*, założyła własną uprawę roślin doniczkowych. Dniem inauguracyjnym projekt był Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci samodzielnie przyozdobiły doniczki oraz zasadziły cebulki roślin. Stworzyły również własne kalendarze obserwacji wzrostu roślin. Projekt prowadzi p. Elżbieta Litwin-Sondej. W następnych dniach dzieci szukały w parku pierwszych oznak wiosny. Co znalazły? Kałuże, ciepłe promienie słońca, delikatny wietrzyk, śpiew ptaków, pąki na drzewach, rozkwitające rośliny i świeże trawki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
WIOSNA!!!
publikacja: 2017-03-26 15:21:52
21 marca to podwójna okazja do świętowania! W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i Międzynarodowy Dzień Poezji odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III *Wiosenna poezja*. Piękne, kolorowe i kwitnące wianki, kapelusze i bukiety uświetniły występy młodych artystów. Gratulujemy laureatom!


zobacz galerię zdjęć »»»»
fizyczna karuzela - światło
publikacja: 2017-03-20 20:36:46
Klasy 1b i 2b, podczas kolejnych fascynujących zajęć z cyklu *Fizyczna karuzela* poznały tajemnice światła. Dowiedziały się, że światło jest falą, nie ma koloru białego i czarnego, zobaczyły tęczę, a na koniec zdobyły świetlny miecz jak z Gwiezdnych wojen!


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b w MDK Muranów
publikacja: 2017-03-20 20:31:40
Kolejna wizyta w MDK Muranów z cyklu *Baśń o bohaterach w kamień i spiż zaklętych czyli całkiem ciekawe opowieści o zabytkach* dostarczyła pierwszakom bardzo ciekawych informacji na temat historii znanego warszawskiego pomnika - Kolumny Zygmunta III Wazy, stojącego przed Zamkiem Królewskim.


zobacz galerię zdjęć »»»»
fizyczna karuzela - zakręcone przedmioty
publikacja: 2017-03-20 20:27:11
Klasy 1a i 1b uczestniczyły w kolejnych fascynujących zajęciach z cyklu *Fizyczna karuzela*. Tym razem tematem były *Zakręcone przedmioty*, podczas których obserwowaliśmy niesamowite doświadczenia z różnymi źródłami energii wprawiającej przedmioty w ruch.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b w MDK Muranów
publikacja: 2017-03-20 20:19:45
Kolejne zajęcia w MDK Muranów z cyklu *Baśń o bohaterach w kamień i spiż zaklętych czyli całkiem ciekawe opowieści o zabytkach* poświęcone były krakowskiemu ołtarzowi Wita Stwosza.


zobacz galerię zdjęć »»»»
klasy 6-te w Sejmie i Senacie
publikacja: 2017-03-18 15:36:52
13 marca klasy 6a i 6c odwiedziły Sejm i Senat Rzeczypospolitej. Głównym punktem programu była lekcja *Symulacja obrad Senatu Staropolskiego*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Zebranie informacyjne 2017
publikacja: 2017-03-05 13:54:47
Zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi - kandydatami do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces pierwszaków w konkursie *Pałace Warszawy*
publikacja: 2017-03-06 18:38:43
Nasi najmłodsi uczniowie - pierwszoklasiści z 1a i 1b -
wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym
*Pałace Warszawy*
organizowanym przez Przedszkole 34
w ramach projektu *Warszawa, da się lubić?*.
Dwa zespoły wykonały Pałace Kultury i Nauki
z materiałów ekologicznych wykorzystując makulaturę, plastikowe nakrętki i tekturowe wytłoczki.
Twórcy, oprócz dyplomów, zostali też nagrodzeni książkami i materiałami plastycznymi. Brawo!zobacz galerię zdjęć »»»»
pomagamy misjom!
publikacja: 2017-02-28 15:26:13
Dziękuję wszystkim, szczególnie Rodzicom i dzieciom
z Koła misyjnego,
którzy zaangażowali się w zebranie sprzętu AGD
na misje. Wspieramy w ten sposób budowanie studni
w Czadzie – Afryka.
Jest to projekt realizowany przez Sekretariat Misyjny Księży Sercanów w Lublinie.

S. Mileniazobacz galerię zdjęć »»»»
1b - nasz pierwszy bal
publikacja: 2017-02-14 18:48:00
Dla pierwszaków to był pierwszy bal w Jedynce. Dzieci z 1b, wspaniale przebrane, bawiły się doskonale:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
bal karnawałowy 2017
publikacja: 2017-04-09 15:24:21
Dziś, w ostatnim dniu przed zimowymi feriami, bawiły się na balu karnawałowym wszystkie klasy. Rozpoczęli najmłodsi - klasy 0-II. Zobacz fotoreportaż!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2c w Centrum Nauki Kopernik
publikacja: 2017-02-08 19:00:43
Dzieci z 2c spędziły aktywny dzień bawiąc się, eksperymentując i ucząc się w Centrum Nauki Kopernik.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2c na wycieczce w Łazienkach Królewskich
publikacja: 2017-02-07 18:28:17
Klasa 2c w pięknych wnętrzach Pałacyku na Wodzie w Łazienkach poznawała baśń H. Ch. Andersena *Królowa Śniegu*. W czasie zajęć dzieci projektowały także pałac Królowej Śniegu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
koło misyjne - konkurs kolęd i pastorałek
publikacja: 2017-02-03 06:40:13
Siostra Milenia, wraz z kołem misyjnym, uczestniczyła w konkursie kolęd i pastorałek. Nasi artyści odnieśli sukcesy we wszystkich kategoriach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a - projekt *Sztuka nie jedno ma imię* c.d.
publikacja: 2017-01-29 12:10:34
Klasę II A, pod kierunkiem p. Elżbiety Litwin-Sondej, odwiedzili tata (artysta rzeźbiarz) i mama Augusta (pianistka i piosenkarka). Podczas zajęć z rodzicami-ekspertami, dzieci zapoznały się z pojęciem fali dźwiękowej, akustyką drewna oraz różnymi rodzajami instrumentów muzycznych. W czasie warsztatowym, dzieci samodzielnie wykonały własne instrumenty.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a - projekt *Sztuka nie jedno ma imię*
publikacja: 2017-01-29 12:07:45
W ramach projektu *Sztuka nie jedno ma imię*, klasa IIA pod kierunkiem p. Elżbiety Litwin-Sondej, zwiedzała Teatr Narodowy. Wycieczkę zorganizowała mama Zosi. W ramach spotkania dzieci oglądały kolejno wszystkie sale teatralne, pomieszczenia podziemne, magazyny na dekoracje oraz warsztaty krawieckie. W ramach zajęć warsztatowych, dzieci zagrały na deskach teatru krótką etiudę *Od zera do bohatera* z filmu Herkules.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a - pysznie, jak u wnucząt
publikacja: 2017-01-29 12:01:55
W ramach projektu *Miary wagi*, uczniowie klasy IIA pod opieką p. Elżbiety Litwin-Sondej, przygotowali przepyszne podarunki na minione dni babci i dziadka. Dzieci stworzyły pyszne słoiki ze składnikami na ciasteczka. Samodzielnie odmierzyły proporcje i przyozdobiły prezenty.
zobacz galerię zdjęć »»»»
1b - figury geometryczne to świetna zabawa
publikacja: 2017-01-27 19:08:20
Dzieci z klasy 1b udowodniły, że figury geometryczne mogą być świetną zabawą i inspiracją rozwijającą kreatywność. Nauczycielka - fotograf z trudem nadążała z robieniem zdjęć:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a -dekorowanie świątecznych pierników
publikacja: 2017-01-26 12:07:16
Klasa 1a, w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, przygotowała i udekorowała pierniczki. Potem zostały one przekazane do Domu Samotnej Matki, jako świąteczny prezent. Brawo! Warto pamiętać o innych, nie tylko przed świętami!


zobacz galerię zdjęć »»»»
25. finał WOŚP
publikacja: 2017-01-16 21:41:24
Uczniowie klas czwartych, którzy w ubiegłym roku brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej *RUR-Ratujemy i uczymy ratować* reprezentowali naszą szkołę podczas tegorocznego finału WOŚP przy PKiN. Prowadzeniem zajęć w klasach trzecich oraz koordynacją udziału w festynie zajmują się pp. Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz. Zobacz fotoreportaż!


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b - świąteczne dekoracje
publikacja: 2016-12-22 19:47:01
Ostatni dzień przed feriami świątecznymi klasa 1b spędziła przygotowując ozdoby świąteczne. Najpierw dekorowaliśmy pierniczki, a potem wykonaliśmy wspaniałe filcowe choinki. Powstały piękne prace, choć nasza sala to był istny ... krajobraz po bitwie:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
jasełka 2016
publikacja: 2016-12-22 19:29:58
To już wieloletnia tradycja, że dzieci z klas młodszych - członkowie koła misyjnego pod opieką Siostry Milenii, przygotowują jasełka. Podziwialiśmy kunszt aktorski, piękne stroje i dekoracje.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b dba o zdrowie
publikacja: 2016-12-19 16:47:25
Dzieci z 1b wiedzą, że należy dbać o swoje zdrowie. Chętnie piją naturalne soki owocowe, wyciskane bezpośrednio z jabłek i marchewki. To źródło witamin, gwarancja zdrowych zębów, włosów, paznokci i promiennej cery.


zobacz galerię zdjęć »»»»
fotoreportaż - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
publikacja: 2016-12-19 16:20:25
Zobacz fotoreportaż z obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w klasach młodszych - 25 listopada - my i nasze pluszaki:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
impreza w OSiR Polna
publikacja: 2016-12-15 19:22:41
Uczniowie klasy 3b zostali zaproszeni do udziału we wspaniałej przedświątecznej imprezie podsumowującej cykl zajęć "Od zabawy do sportu", która odbyła się w OSiR na ul. Polnej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
halloween w 3b
publikacja: 2016-12-15 19:19:38
Fotoreportaż z Halloween w klasie 3b.


zobacz galerię zdjęć »»»»
czekamy na święta...
publikacja: 2016-12-09 18:26:51
Tradycyjnie już w Jedynce zapalamy uroczyście na początku grudnia światełka na szkolnej choince. W tym roku dodatkowo towarzyszyło temu wydarzeniu zamknięcie obchodów stulecia Jedynki. Był spektakl teatralny pełen Elfów, Mikołajów, Śnieżynek i innych bajkowych postaci, tańce, występ chóru. Rozdane zostały także nagrody, wyróżnienia i dyplomy za udział w licznych konkursach, które towarzyszyły obchodom jubileuszu. A wszystko to w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
wieczór andrzejkowy w 2c
publikacja: 2016-12-08 17:09:17
Klasa 2c spotkała się w szkole wieczorem, gdy już nikogo innego nie było i budynek był pusty. Były wędrówki z latarkami, wróżby i pizza na zamówienie:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces literacki
publikacja: 2016-12-08 16:59:45
Uczeń klasy 4a
Joachim Matuszak
zdobył wyróżnienie
w kategorii szkół podstawowych
podczas tegorocznej edycji
Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów
Serdecznie gratulujemy!
Zobacz zdjęcia z uroczystości
wręczenia nagród i dyplomów.zobacz galerię zdjęć »»»»
andrzejki klasach młodszych
publikacja: 2016-11-30 20:17:29
Klasa 3b przygotowała dla koleżanek i kolegów z klas młodszych andrzejkowe wróżby. Podczas dobrej zabawy można było spróbować poznać swoją przyszłość dotyczącą życia osobistego i zawodowego. Dzieci z 1b, po powrocie do klasy, poznały też tradycyjną wróżbę z butami - kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
fizyczna karuzela - ciepło/zimno
publikacja: 2016-11-28 20:27:39
Klasy 1b i 2c uczestniczyły w kolejnych fascynujących zajęciach z cyklu *Fizyczna karuzela*. Tym razem tematem było *Ciepło - zimno*, a więc obserwowaliśmy niesamowite doświadczenia z ciekłym azotem o temperaturze -200 stopni Celsjusza! Zamrożonym w azocie bananem można wbijać gwoździe!


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Muzeum Techniki
publikacja: 2016-11-22 19:11:03
Dziś odbyła się kolejna wycieczka KAKADU. Pierwszaki odwiedziły Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Młodzieży. Uczestniczyły w bardzo ciekawych interaktywnych zajęciach *Świat przyrody* tłumaczących podczas doświadczeń różne zjawiska fizyczne w przyrodzie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
prezentacje 1b
publikacja: 2016-11-22 19:03:21
W klasie 1b dzieci regularnie przygotowują samodzielnie prezentacje na różne interesujące je tematy. Mieliśmy już prezentacje o zwierzętach domowych, a dziś Janek i Leoś zaprezentowali swoje prace. Jaś opowiedział o problemie oporności na antybiotyki w towarzystwie pluszaków - penicyliny i gronkowca złocistego. Leon podzielił się wiedzą o dinozaurach i historii klocków LEGO.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1b w MDK Muranów
publikacja: 2016-11-18 21:28:33
W czwartek 17 listopada klasa 1b uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach z cyklu *Baśń o bohaterach w kamień i spiż zaklętych czyli całkiem ciekawe opowieści o zabytkach*. Tematem pierwszego spotkania była historia i sztuka starożytnej Grecji, a szczególnie rzeźby Fidiasza przedstawiające mieszkańców Olimpu - Atenę, Zeusa, Nike, Aresa, Posejdona. Dzieci wykonały piękne amfory. W drugiej części zajęć, o charakterze ekologicznym z cyklu *Coś z niczego*, powstały ramki do obrazków z materiałów recyklingowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
fizyczna karuzela - kosmos
publikacja: 2016-11-16 19:54:19
Po wizycie w planetarium uczniowie z klas 1b i 2c nadal zgłębiali tajemnice kosmosu. W ramach cyklu zajęć edukacyjnych *Fizyczna karuzela* organizowanych przez Wydział Fizyki UW uczestniczyli w prezentacji *Kosmos*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
wizyta w planetarium
publikacja: 2016-11-16 19:47:06
9 listopada naszą szkołę odwiedziło przenośne planetarium. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pokazie dwóch filmów - popularno-naukowym o Układzie Słonecznym i galaktyce Droga Mleczna. Drugi film to animowany Polaris o przygodach ciekawego życia pingwina-podróżnika Jamesa, który przybywa z Bieguna Południowego na Północny. Tu poznaje niedźwiedzia Władimira, z którym się zaprzyjaźnia. Budują statek kosmiczny i razem wyjaśniają zagadki np. biegunów. To wspaniały film, który poprzez wciągającą historię wprowadza pojęcia ruchu obrotowego Ziemi, poznaje z różnymi rodzajami ciał kosmicznych i wprowadza najważniejsze elementy metody naukowej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
konkurs pieśni patriotycznych
publikacja: 2016-11-11 15:03:44
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, w wigilię tego ważnego wydarzenia odbył się w naszej szkole konkurs pieśni patriotycznych z udziałem klas IV-VI. Wszystkie wykonania były wzruszające i doskonale przygotowane, jury miało duże problemy z dokonaniem wyboru. Zwycięzcami okazali się uczniowie klas VIb i Vb zajmując exe quo pierwsze miejsce. Drugie przypadło klasie VIc. Podczas obrad jury uczestnicy uroczystości obejrzeli film o historii powstania hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Muzeum Ewolucji
publikacja: 2016-11-08 17:39:02
Pierwszaki z Klubu Kulturalnego Dzieciaka wybrały się dziś na wycieczkę do Muzeum Ewolucji mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki. Wielu z nich potwierdziło swoją fascynację dinozaurami dzieląc się z kolegami i koleżankami bogatą wiedzą.


zobacz galerię zdjęć »»»»
wizyta misjonarza
publikacja: 2016-11-07 12:40:05
Do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście. 3 listopada, s. Milenia wraz z Kołem Misyjnym z klas młodszych, zaprosili misjonarza, który opowiadał o swojej pracy na Madagaskarze. Ks. Tomasz Łukaszczuk, pokazał zdjęcia z pracy duszpasterskiej wśród malgaskiej ludności. starsi uczniowie naszej szkoły, mogli też dowiedzieć się nieco więcej o specyfice wyspy, klimacie, kulturze i geografii. Księdzu misjonarzowi towarzyszyły także dwie wolontariuszki, które przygotowują się w centrum Formacji misyjnej do kolejnych misyjnych wyjazdów. Jedna z nich – p. Zofia spędziła rok w Zambii, gdzie prowadziła szkołę dla dzieci u Sióstr Salezjanek. Druga wolontariuszka Magdalena – przez pół roku pracowała w Betlejem w Palestynie w Domu dziecka. Obydwie pokazały zdjęcia ze swojej misyjnej posługi, zabawki wykonane przez tamtejsze dzieci. Przygotowały też dla naszych uczniów konkursy i nagrody.


zobacz galerię zdjęć »»»»
tydzień misyjny
publikacja: 2016-11-07 12:34:34
TYDZIEŃ MISYJNY, to szczególny czas dzielenia się wiarą. W dniach 24-28 listopada, uczniowie z klasy 6b i z klasy 4a, przebrani w stroje z krajów misyjnych, odwiedzali dzieci z klas młodszych. W czasie spotkania, czytali im bajki z innych kontynentów. Uczniowie mieli także okazję poznać kolory misyjne. „Mali misjonarze”, pokazywali również jak pomagać misjom i misjonarzom nie wyjeżdżając na misje. W naszej szkole zbieramy: zużyte baterie, płytki CD i DVD, zepsute telefony komórkowe i złom srebra. Wszystko to, aby w Czadzie (Afryka), mogła powstać studnia.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3a i 3c w Józefowie
publikacja: 2016-11-06 12:24:44
Uczniowie z klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Fabryki Bombek w Józefowie. Dzieci poznały proces produkcji ozdób choinkowych (dmuchanie szkła i srebrzenie) oraz samodzielnie ozdobiły bombki. Z pewnością tak przygotowane bombki będą piękną ozdobą świątecznego drzewka w każdym domu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
jesień w klasie 3a
publikacja: 2016-11-06 12:17:55
Uczniowie z klasy 3a wspólnie z rodzicami przygotowali wspaniałe jesienne dekoracje, którymi ozdobiliśmy naszą salę. Wspólna praca dała wszystkim wiele radości. Zapraszamy do podziwiania!


zobacz galerię zdjęć »»»»
rodzice eksperci w klasie 3a
publikacja: 2016-11-06 12:13:54
W ramach realizowanego bloku tematycznego "O chlebie", dzieci z klasy 3a przygotowały pyszne bułeczki. Pod czujnym okiem rodziców, uczniowie poznali proces wyrabiania ciasta na kajzerki. Spróbowali także różnych gatunków pieczywa i dowiedzieli się czym jest zakwas.


zobacz galerię zdjęć »»»»
program Akademia Przyszłości
publikacja: 2016-11-02 19:20:30
Nasza szkoła bierze udział w programie *Akademia Przyszłości*, którego ideą jest pomoc potrzebującym dzieciom i wspieranie ich w najważniejszych chwilach życia. Uczniowie Jedynki odebrali już Indeksy Sukcesów na uroczystej Inauguracji w najstarszej auli Szkoły Głównej Handlowej. Zobacz fotoreportaż z tej uroczystości!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a - przygotowanie do listopadowych świąt
publikacja: 2016-10-29 13:27:13
Zbliża się czas nostalgii i zadumy. Czas, w którym wspominamy. Na tę okoliczność, klasa 2a wykonała lampiony, które następnie umieściła w miejscach pamięci.


zobacz galerię zdjęć »»»»
finał projektu Miejskie Safari 2
publikacja: 2016-10-28 21:48:22
Pod koniec października klasy 4a i 4b uczestniczyły pod opieką pani Moniki Lenartowicz w ostatnim spotkaniu w ramach projektu Miejskie Safari 2. Prowadząca zajęcia, inicjatorka akcji pani Edyta Ołdak podsumowała projekt i przekazała dzieciom efekt ich wspólnej pracy - album o owadach i roślinach zamieszkujących miejskie nieużytki z piękną grafiką (częściowo wykonaną przez uczniów).


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a w MDK Muranów
publikacja: 2016-10-20 15:54:32
Klasa 1a odwiedziła MDK Muranów,gdzie uczestniczyła w pierwszych zajęciach z cyklu *Coś z niczego* prowadzonych przez p.Dorotę Szczocką. Dzieci wykonały piękne eco-ramki z materiałów recyklingowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2d i 3d w Magicznych Ogrodach
publikacja: 2016-10-12 17:17:36
30 września klasy 2d i 3d, pod opieką pań Aleksandry Rokity i Beaty Włodarskiej, były na wycieczce w Magicznych Ogrodach. Dzieci brały udział w atrakcyjnych zabawach, odwiedziły Zamek Wróżek z siedmioma zjeżdżalniami, wysłuchały opowieści Skrzata mieszkającego w drzewie, pojechały kolejką przez wioskę Bulwiaków, odwiedziły Mroczysko i uwięzionego w grocie Smoka, spotkały mruczące drzewa i sympatyczne Mordole. Wszyscy byli pod wrażeniem tego urokliwego miejsca.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a - drewniane cuda
publikacja: 2016-10-11 20:22:49
Czy drzewa mogą być magiczne? Owszem. Drzewa mogą się przecież przemienić w wiele wspaniałych rzeczy. O procesie przeobrażenia drzew w różne przedmioty opowiadał w klasie 2a rodzic ekspert. Tata Augusta, który zawodowo interesuje się drzewami, zainspirował dzieci do wielu kreatywnych inicjatyw. Zajęcia odbyły się pod kierunkiem p. Elżbiety Litwin-Sondej.
zobacz galerię zdjęć »»»»
2a redaguje gazetkę
publikacja: 2016-10-07 18:27:18
Lektury to naprawdę fajna sprawa, gdyż są punktem wyjścia do wielu ciekawych zabaw. Klasa IIA wcieliła się w rolę redaktorów jednodniówki. Dzieci wykonały korespondujący z książką *Lekturnik*. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem Elżbiety Litwin-Sondej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 3b w Muzeum Techniki
publikacja: 2016-10-06 18:29:49
Z okazji Dnia Chłopaka klasy IIA i IIIB wybrały się do Muzeum Techniki i Przemysłu. Dzieci uczestniczyły w trzech, wspaniałych lekcjach muzealnych: *Tajemnica wynalazków* - historia wynalazków, *Podróżowanie dawniej i dziś-czyli dzieje środków transportu* oraz *Szklana Panienka* o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. W dalszej części, dzieci zwiedzały z przewodnikiem, w niekonwencjonalny sposób całe muzeum. Wycieczka odbyła się pod kierunkiem p. Karoliny Ciszewskiej i p. Elżbiety Litwin - Sondej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a -spotkanie z leśnikiem
publikacja: 2016-10-02 19:26:20
Dnia 29 września, w klasie IIA, odbyły się warsztaty z panem Leśniczym. Dzieci zapoznały się między innymi z zakresem obowiązków leśniczego, ukształtowaniem lasu i gatunkami drzew. Wykonały ciekawe zadania.


zobacz galerię zdjęć »»»»
z życia 1b
publikacja: 2016-10-01 13:38:06
W szkole uczymy się i świetnie bawimy. Często towarzyszą nam starsi koledzy klasy 4b odwiedzający swoją byłą klasę i panią:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
obchody 100-lecia Jedynki
publikacja: 2016-10-01 11:32:06
Po szkolnych uroczystościach i rodzinnym festynie nadszedł czas na dalsze świętowanie jubileuszu Szkoły. Klasy szóste i piąte spędziły wspaniały, pełen wrażeń i sportowych wyzwań dzień w parku linowym na Bemowie. Razem z nimi bawili się Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia p.Marzena Cendrowska, Zastępca Burmistrza p. Paweł Suliga, Dyrektor Jedynki p. Małgorzata Stalony oraz grono pedagogiczne.


zobacz galerię zdjęć »»»»
warsztaty ratownicze w 2d
publikacja: 2016-09-29 06:29:45
We wrześniu klasa IId wzięła udział w warsztatach ratowniczych, prowadzonych przez p. Jolantę Popielską. Uczniowie poznali różne sposoby bandażowania ręki, nogi oraz głowy. Dowiedzieli się również co to jest pozycja bezpieczna i jak należy udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.​


zobacz galerię zdjęć »»»»
jubileusz 100-lecia Jedynki
publikacja: 2016-09-25 15:05:22
23-24 września, odbyły się główne uroczystości związane z obchodami 100-lecia naszej Szkoły. W piątek, podczas oficjalnego spotkania, gościliśmy władze Warszawy, dzielnicy Śródmieście, Dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, byłych i obecnych pracowników Jedynki. Zaprezentowaliśmy historię i dorobek Szkoły, odebraliśmy jubileuszowe gratulacje, nagrody i wiele ciepłych słów oraz życzeń. Uroczystość umiliły występy naszych uczniów oraz Zespołu Pieśni i Tańca UW *Warszawianka*. W sobotę odbył się na boisku szkolnym kolejny bardzo udany festyn rodzinny. Wszyscy doskonale się bawili, po raz kolejny dając dowód, jak bardzo zżyta jest *rodzina* Jedynki. Zobacz fotoreportaż!


zobacz galerię zdjęć »»»»
spotkanie pierwszaków z policjantami
publikacja: 2016-09-08 20:18:06
Dziś obie klasy pierwsze gościły bardzo miłych policjantów - pana aspiranta i "policyjnego borsuka". Dzieci miały okazję podzielić się swoją wiedzą o ruchu drogowym, znakach, zasadach bezpieczeństwa obowiązujących kierowców, pasażerów i pieszych. Rozmawiały też o bezpiecznych kontaktach z nieznajomymi.


zobacz galerię zdjęć »»»»
pierwszy dzień w 1b
publikacja: 2016-09-06 21:45:15
Tak wyglądał pierwszy dzień spędzony w szkole w klasie 1b:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
rozpoczęcie nowego roku szkolnego
publikacja: 2016-09-05 18:07:16
1 września, uśmiechnięci, wypoczęci i opaleni, pełni wakacyjny wrażeń, powitaliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów!


zobacz galerię zdjęć »»»»